Spear and Jackson: Zahradnické nářadí anglické tradice

V Anglii, stejně jako kdekoliv jinde na světě, jsou v oblibě moderní technologie a materiály, které nám dokáží usnadnit práci. Některé tradiční přístupy ale není nutné měnit, protože dnes fungují stejně dobře jako v minulosti. Rádi bychom Vám představili značku Spear and Jackson, výrobce zahradnického nářadí z anglického Sheffieldu.

Tradiční a kvalitní

Nářadí, které najdete v anglických zahradních boudách je stále věrné tradici, která sahá až do viktoriánských dob. Zahradní nářadí kombinuje dřevěnou násadu s kovanou ocelovou hlavu, která je nejčastěji nerezová nebo má epoxidovou povrchovou úpravu. Od těch českých se primárně liší svou konstrukcí a použitými materiály. U velkých kusů jako jsou rýče a rycí vidle najdeme násadu z kvalitního tvrdého dřeva zakončenou dřevěným nebo kovovým držadlem ve tvaru YD nebo T. Typickým prvkem je prodloužená nýtovaná objímka, která zajistí celkovou pevnost nástroje a vy se nemusíte bát se do něj pořádně opřít. Velké zahradní nářadí je nejčastěji dostupné ve dvou velikostech 24′ (71 cm) a 32′ (81 cm) palců a ve dvou šířkách digging (široká) a border (úzká).

detail dřevěné rukojeti nerezového rýče Kew Garden Collection na dřevěném pozadí
detail nerezového rýče Kew Garden Collection na dřevěném pozadí
detail nerezového rýče Kew Garden Collection na dřevěném pozadí

Firma Spear and Jackson byla založena v Sheffieldu, městě oceli, v roce 1760. Ikonickou se stala jejich řada Eclipse, která i dnes nabízí vybavení pro strojní dílny.

Její portfolio dnes zahrnuje široké spektrum výrobků pro amatéry i profesionály. Kromě zahradnického nářadí vyrábí nářadí pro stavebnictví, truhlářství, zemědělství. Zahradní sortiment nabízí hned několik řad odkazující k tradičním postupům a modelům, které si našly v anglických zahradách své místo. My jsme si do svého sortimentu vybrali následující:

Kew Gardens Collection

vznikla ve spolupráci s britskou královskou botanickou zahradou v Kew. Tato kolekce odráží požadavky odborných pracovníků a tradici výroby orientující se na kvalitu materiálu a funkčnost.

V našem obchodě najdete výrobky z řady Neverbend Stainless. Kovové části jsou z leštěné nereznoucí oceli, která snadněji prostupuje půdou a neulpívají na ní nečistoty. Nářadí je snadné na údržbu a je rezistentní vůči rzi.

detail setu ručního nářadí Kew Garden Collection na černém pozadí
nerezové zahradní rycí vidle s dřevěnou rukojetí Kew Garden Collection

Traditional Stainless

byla vytvořena spojením moderních a přírodních materiálů s nejnovější výrobní technologií. Tato řada je opatřena rukojetí z tvrdého dřeva, která je odolná vůči povětrnostním vlivům a zrcadlově leštěnými hlavami z nerezové oceli.

Osloví ty, kteří hledají anglickou klasiku a chtějí vyzkoušet nové typy nářadí.

foto: archiv HORTIKULA s.r.o.

SDÍLET :

WhatsApp
Facebook
Pinterest
Pocket
Email
TISK