Kdo jsme

Jsme rodinná firma, která se po letech pěstování bio růží rozhodla rozšířit současnou podobu nabídky zahradnických potřeb. Díky nespočtu sezón na různých typech zahrad víme s jistotou jedno: kvalitní nástroj dokáže nejen usnadnit práci, ale spolu se zkušenostmi se stává součástí dědictví předávaným dalším generacím. Do našeho e-shopu proto vybíráme produkty, které dbají na vysokou kvalitu zpracování, udržitelnost materiálu, tradici výroby i inovativní přístupy. Naším cílem je dokázat, že udržitelné zahradničení není novinkou ani trendem, ale základem každého zahradničení.

 

Hortikula

Pokud nám napíšete, patrně se vám ozve Tereza nebo Kristýna. Jsme sestry a hortikula.cz je naším pokračováním růžové rodinné tradice. Přesto, že jsme se po středních školách rozutekly do všech možných koutů (nejen) republiky a rodiče se stále věnovali svým kancelářským profesím, každoročně jsme se potkávali při letním sběru květů v růžovém poli. Naše rozličné profesní zkušenosti a podprahové působení našich rodičů způsobilo, že jsme se rozhodly založit obchod s kvalitními zahradnickými potřebami, které jim ulehčí celoroční práci. Ostatně na zahradě vyhrál vždy ten, kdo první chytl nejlepší nůžky a nejostřejší motyku. Proto teď hledáme nástroje, které usnadní zahradničení i vám.

Náš sortiment

Náš sortiment je orientován na základní zahradnické nářadí a potřeby, které se vyznačují vysokou kvalitou zpracování. Vybíráme z prémiových a profesionálních řad zahraničních i tuzemských výrobců. V naší nabídce najdete výrobky anglických a německých tradičních producentů zahradnického nářadí, výrobních družstev i malých řemeslných manufaktur.

Jak vybíráme zboží?

kvalita

Dbáme, aby naše zboží bylo vyrobeno z kvalitních a udržitelných materiálů, které vám zaručí dlouhou výdrž a spolehlivost.

funkčnost

Dáme na uživatelské reference i vlastní zkušenost. Kde jinde otestovat nářadí než na poli se 600 růžovými keři?

výrobce

Náš obchod přináší nová jména a nabízí takový sortiment, který zatím na českém trhu nefiguruje.

Opravitelnost

Většina našeho nabízeného nářadí umožňuje přímou výměnu svých částí a garantuje náhradní díly po dobu 10 let.

Zvědavost

Hledáme produkty, které ještě nemají svou pevnou pozici mezi tradičními potřebami, ale díky svým vlasnostem si ji mohou najít.

Co připravujeme do budoucna?

Naším cílem je se s vámi potkávat! Proto v současné době dokončujeme kopřivnickou výdejnu, která je první vlaštovkou našeho lokálního projektu Jednota 389. Naším cílem je postupná revitalizace bývalého průmyslového objektu, který nabízí dostatek místa pro kamennou prodejnu, prostory pro setkávání, přednášky a workshopy.

Chceme dokázat, že respekt k půdě je stejně samozřejmý, jako přesvědčení, že ruce v hlíně jsou nejlepší terapie.

Přidejte se k nám!

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a neunikne vám jediná novinka, kterou připravujeme.