Proč Hortikula?

Díky nespočtu sezón strávených s růžemi na zahradě víme jedno – kvalitně zpracovaný nástroj dokáže usnadnit spoustu práce a šetřit čas i bolavá záda. A při troše péče se jako rodinný klenot předává z generace na generaci. Motyky, se kterými okopáváme záhonky, si náš děda nechal vyrobit na míru. A přesně takové nástroje chceme nabízet. Nástroje, na které je spoleh a které budou jednou vyprávět příběhy

Při výběru dbáme především na kvalitu materiálu i zpracování.  Nástroje, které u nás najdete jsou funkční, dají se opravit a při správné péči vydrží roky. Od evropských značek s dlouholetou tradicí i malých rodinných manufaktur, které ctí původní postupy. Ručně pletené normandské košíky, ikonické nůžky od švýcarské firmy Felco, ale i neuvěřitelně ostré a lehké motyky ze Zlína nebo klasické pozinkované konve ze slovenského výrobního družstva Kovotvar, které zahájilo výrobu už v roce 1953 a dnes jeho produkty najdete po celém světě.

Co připravujeme do budoucna?

Naším cílem je se s vámi potkávat! Proto v současné době dokončujeme kopřivnickou prodejnu, která je první vlaštovkou našeho lokálního projektu Jednota 389. Naším cílem je postupná revitalizace bývalého průmyslového objektu, který nabízí dostatek místa pro kamennou prodejnu, prostory pro setkávání, přednášky a workshopy.

Chceme dokázat, že respekt k půdě je stejně samozřejmý, jako přesvědčení, že ruce v hlíně jsou nejlepší terapie.

Newsletter pro všechny, co rádi boří ruce do hlíny

Pusťte si nás do schránky a my vám dáme vědět, když se u nás bude něco dít.