Mýdlárna Koukol

Ruce zahradníků jsou nejdůležitějším nástrojem, o který je také potřeba pečovat. Pokožka na rukou trpí častějším mytím, nadměrným sluněním, štípnutím hmyzem, mozoly a spousty dalšími neduhy, kterou jsou součástí poctivé zahradnické práce. Ruce je tedy potřeba pořádně hydratovat a chránit.

Proto jsme do našeho sortimentu vybraly produkty od Mýdlárny Koukol. Protože máme jejich výrobky rádi, používáme je a víme, že jsou vyráběny s velkou péčí a láskou k přírodě i řemeslu.

Produkt Máchova kraje

Mýdlárna, sídlící v bývalé faře v severočeských Volfarticích, nabízí přírodní mýdla vyrobené ručně, metodou za studena. Základní složkou mýdel jsou kvalitní rostlinné oleje a divoké byliny, sbírané na farních loukách, o které se mýdlárna celoročně stará. Svou aktivitou tak podporuje druhou pestrost rostlin a živočichů. Výroba mýdel probíhá beze zbytků, všechny suroviny jsou spotřebovány, byliny z výluhu jsou kompostovány.

Zásadami výroby všech produktů je rukodělná práce s respektem ke koloběhu přírody a v neposlední řadě spojování nových zkušeností výroby s tradičními historickými zkušenostmi. Díky svému přístupu si Mýdlárna Koukol vysloužila certifikát regionálního produktu Lužických hor a Máchova kraje a také The Vegan od Vegan Society.

Společně jsme pro vás vybrali několik produktů, které jsou vhodné pro všechny zahradnice i zahradníky.