Bingenheimer Saatgut

Bingenheimer Saatgut je německá semenářská společnost, která se zabývá šlechtěním a distribucí bio osiva. Stěžejní myšlenkou BSAG je přesvědčení, že pokud chceme pěstovat zeleninu a produkty v bio kvalitě, je potřeba začít už od semínka.

BSAG vznikla v roce 2001 jako vyústění dlouholetých aktivit biodynamických zemědělců (Demeter), kteří cítili absenci volně opylovaných odrůd ekologického osiva. Z osobní výměny semínek se inciativa (Initiativkreis für Gemüsesaatgut aus biologisch-dynamischem Anbau) postupně transformovala do akciové společnosti, která zajistila centrální místo pro testování, zpracování a distribuci semínek.

Iniciační skupina tvořena společností, množiteli osiva i šlechtitelskými svazy se setkává pravidelně dvakrát do roka. Tato setkávání jsou základní charakterem fungování celé sítě, která tak vytváří alternativu k semenářském průmyslu.

V současné době společnost nabízí několik stovek bio a biodynamických nehybridních osiv, pocházejících z ekologického pěstování, založeném na volném opylování, bez odrůdových patentů a genetického inženýrství.