Ballistol

Ballistol se v Německu vyrábí již přes tři generace a prodává se do celého světa. Původně byl vyvinut jako olej pro císařské vojsko, brzy se osvědčil jako domácí prostředek v Německu, Rakousku a Švýcarsku.

Milióny spotřebitelů s Ballistolem experimentovaly a tak se přišlo na překvapující možnosti použití nejen u člověka, ale i u zvířat.

V roce 1874 založil Friedrich Wilhelm Klever (právník s ekonomickými zájmy) v Kolíně chemickou továrnu F.W. Klever. Začal s výrobou olejů a tuků na uhlíkové bázi, a aby nebyl závislý na dodávkách surovin, koupil důlní závod.

Na přelomu století hledalo císařské vojsko víceúčelový olej, který měl ošetřovat a konzervovat nejen kovové části zbraní, ale také dřevěné pažby a řemení. Zároveň měl sloužit vojákům na rány a menší zranění, tržné rány a odřeniny.

Syn zakladatele firmy, doktor Helmut Klever, tehdy docent pro chemii na vysokém učení technickém v Karlsruhe, přišel v roce 1904 na formulaci speciálního oleje, který nazval Ballistol podle slov balistika a oleum-latinského výrazu pro olej.

Brzy se stal známým jako „zázračný olej“ s překvapujícími vlastnostmi a nalezl použití také v německé armádě v letech 1905-1945. Název Ballistol přetrval všechny zápletky našeho století a stal se pro lovce, ochránce, rybáře a mnoho jiných stálým pojmem, který znamená zároveň kvalitu a mnohostrannost.